Padling og padleglede på Haugalandet siden på facebook blir brukt av klubbensmedlemmer og andre til å avtale padleturer og lignende. Denne siden er ment som en tjeneste for padlere som ikke har facebook men som har lyst til å være med på padleturer. Disse turene er i privat regi.

Det kan se ut som om det ikke er mulig å se kommentarer på websiden. For å se kommentarer trykk på View on Facebook under hver post. Du trenger ikke en facebook konto for å se kommentarer. Det er desseverre ikke mulig å kommentere tilbake på facebook uten facebook konto.

_____ FACEBOOK FEED _____

Viktig info til alle medlemmer:Vi ser at våren er i anmarsj og aktiviteten øker på klubben, og vi synes det er kjempeflott at dere alle benytter det flotte tilbudet vi gir dere. Det er viktig at du leser alt nedenfor slik at du er oppdatert:LOGGBOK:-Den digitale loggboken SKAL benyttes av alle som bruker fellesutstyr, uten unntak! Vi anbefaler også alle som har private kajakker til å bruke loggboken: --> haugesundkajakklubb.no/loggbok (Det henger plakater om dette på klubben!)CORONA-TILTAK:- Alt utstyr SKAL vaskes med såpevann etter bruk og skylles rent. Bruk bøtten og skyll godt med vann (slangen henges ut når frosten er 100% borte).- Digital loggbok SKAL benyttes! Denne brukes også til eventuell smittesporing om det skulle bli behov for det.- Sprit og tørkepapir er satt ut. Tørk over håndtak og kontaktflater før og etter bruk.FELLESUTSTYR:- Årer: Vaskes med såpevann, skylles, settes sammen, og henges på plass.- Spruttrekk: Vaskes i såpevann, og henges på egne knagger for spruttrekk (Skal IKKE henges over kajakker etc..)- Kajakker: Vaskes med såpe, skylles og tørkes. Luker skal være åpne og være tørket inni. Kajakk settes med bakenden mot garasje porten for å ikke skade senke-kjøl.-Håndklær til å tørke kajakkene med skal henges opp på plass på sine knagger på endeveggen ved garasjen, ikke ligge gjenslengt på grillen eller kajakkstativer.TIL SLUTT:- Klubben drives på dugnad, og vi trenger at alle bidrar med å holde den like fin hele tiden!! Pass på hverandre, og hjelp hverandre med å behandle utstyr rett. Har du lyst til å være med å bidra litt så gi oss en lyd, enten via messenger eller e-post.Er det noe dere er i tvil om eller lurer på så send oss en e-post på "post@haugesundkajakklubb.no" eller en melding her på Facebook, så svarer vi så raskt vi kan! Mvh-Styret ...
View on Facebook

2 weeks ago

Haugesund Kajakklubb
Demo visning av kajakkerDet er flere medlemmer som ønsker å kjøpe sin egen kajakk men er usikre på hvilken type og egenskaper som passer best form dem. På bakgrunn av dette får vi besøk av Aktiv AS, som er en spesialbutikk innen kajakk og har lang erfaring innen padlesporten (Etablert i 1996) og de kommer nedover for å vise dere forskjellige nye kajakker.Lørdag 8.5.2021 kl.12:00, har du mulighet for å prøve noen av deres kajakker og for å få råd om hva som kan være lurt å vektlegge med tanke på dine ferdigheter og det miljøet du padler i. For sikkerhet skyld, for at dette skal la seg gjennomføre, er vi selvfølgelig avhengig av at smitten i området går ned, og at vi er over på gult nivå.For å ha kontroll på at ikke for mange kommer samtidig så må du melde deg på ved å sende en mail til: utstyr@haugesundkajakklubb.no.-Du vil da få svar tilbake med en tildelt tid du kan komme og se på denne lørdagen. (max 4 om gangen og i første omgang 30 minutter til disposisjon! Her er det førstemann til mølla for å få tiden som passer deg best.)MvhStyret i HKK ...
View on Facebook

3 weeks ago

Haugesund Kajakklubb
Alle som har meldt seg på Årsmøtet skal nå fått en invitasjon. Har du meldt deg på, så sjekk eposten og ev. søppelepost mappen om invitasjonen kan ligge der. -->Har du ikke mottat eller har glemt å melde deg på så send oss en mail for å få påmelding snarest.Husk: Årsmøtet starter onsdag 24.03.2021 kl 19:30 på Teams, vi åpner møtet for pålogging 19:00 slik at alle er klare og ferdig pålogget til 19:30!Velkommen!-Styret ...
View on Facebook

4 weeks ago

Haugesund Kajakklubb
Ai Ai Ai Ai! Folkens!! nå har vi noe vi ikke har gjort før!!! Vi ser at pågangen er stor og det er snart fullt på Kajakk grunnkurs hav!! (Det kommer flere kurs utover sommeren/høsten!!)Noen ledige plasser på teknikkurset er det også!! Så her anbefaler vi alle som har grunnkurs i å ta dette! Masse spennende å lære her!Link: www.deltager.no/event/npf_teknikkurs_hav_08052021MEN... Det skjer mer! :D Mange har kanskje ikke hørt om SURFSKI? en litt annen type kajakk? Vi kjører nå i gang et grunnkurs for dette! Trykke deg inn på linken under og les litt mer om detaljene! Dette blir et spennende kurs! Vi hadde mange surfski treninger i fjor og vet det er mange som ønsker dette! MEN!! Det er begrenset antall plasser!!! Så vær rask!!www.deltager.no/event/npf_grunnkurs_surfski_25052021 ...
View on Facebook

1 month ago

Haugesund Kajakklubb
Corona news:Med tanke på smittesituasjonen i området så ber vi alle våre medlemmer om å være ekstra nøye med vask av fellesutstyr:-Det står såpe og svamper utenfor til vask av kajakkene-Bruk bøtten til å skylle av kajakken etterpå (Slangen blir hengt ut når det er frost-trygt)-Vask åren godt med såpe, skyll den og heng den opp på plass-Dypp vesten i såpevann, så rent vann og heng opp til tørk-Dypp spruttrekket i såpevann, så i rent vann og heng opp til tørk-Det står også sprit og tørkepapir klar - tørk gjerne over alle steder du har tatt på kajakken både før og etter for egen og andres sikkerhet.- Husk å tørk over dørhåndtak med sprit ( både fellesinnganger og dørene til privatbåthusene) og sprit/vask hender.Mangler det sprit eller tørkepapir, send oss en melding eller ta kontakt på 47383895 slik at vi kan ordne dette ASAP.Følger alle disse retningslinjene så kan vi alle nyte en deilig padleperiode fremover!Vi sees på vannet! <3 ...
View on Facebook

2 months ago

Haugesund Kajakklubb
Til alle våre medlemmer!Minner dere om å benytte loggboken når dere padler! -->Den SKAL benyttes når dere låner kajakk av klubben! (UTEN UNNTAK!) Har ikke du med mobil, så få noen andre i følget til å registrere deg ut FØR dere padler!Vi anbefaler også alle som benytter private kajakker å bruke den digitale loggboken også for loggføring og sikkerhet! -Ang sikkerhet; så er det en automatikk i systemet som varsler styret om en kajakk ikke kommer inn og vi vil ta tiltak for å følge opp og sjekke at dere har komt tilbake.-Distansemerkene blir nå basert ut ifra logget distanser i loggboken, så før opp alle turer!!-Ny funksjonalitet ifra i dag er to kjekke ting:1. Dere slipper å logge dere inn hver gang. Har dere først logget dere inn via mobil, så skal dere forbli pålogget et par mnd. Dette forenkler mye og gjøre at det blir enda enklere å bruke.2. Det har komt egen knapp for å registrere feil på utstyr. Merker dere at noe av fellesutstyret slarker og bør repareres så skriv inn hvilken kajakk/utstyr det gjelder og hva som er feil, så skal vår kjempeflinke dugnadsgjeng få kajakken reparert. Om kajakken ikke bør brukes, så heng et reparasjons-skilt på den. Det henger mange i utlåns-garasjen på høyre side. Vintersesongen er godt i gang og mange padler aktivt, husk tett tørrdrakt, varme klær under. Ha gjerne ekstra reflekser og ikke minst lys når dere padler i skumringen/mørket slik at dere blir sett.Vi sees på vannet!PS: Kurs og aktiviteter kommer nærmere våren! :D og vil du være med å bidra i klubben så gi oss en lyd, eneste krav er litt lyst til å ha det gøy! ;) ...
View on Facebook

3 months ago

Haugesund Kajakklubb
Hei medlemmer!Når det er vinter spyler vi ikke kajakkene, da ser det fort slikt ut. Det er meldt om nesten ulykker pga dette. Bruk heller sprit til å desinfisere kajakkene etter dere! Det står litervis av det på klubben. Det er nå strødd litt og det er satt ut mer strøsand i båthusene og i gangen.Vi vil også minne på at årer og utstyr skal henges på sine respektive plasser etter bruk! Årene SKAL klikkes sammen og henges på veggen. Til slutt vil vi også minne på at gangen og toalett IKKE skal brukes til å skiftes i! Ser vi at dette skjer igjen stenges bygget ned med umiddelbar virkning!MvhNils Magne Svendsen Styreleder HKK ...
View on Facebook

3 months ago

Haugesund Kajakklubb
Hei alle sammen!2020 har vært et spesielt år for oss alle, det har det også vært for klubben i våre hjerter. Vi måtte stenge ned og avlyse mye når pandemien slo til i Norge, men heldigvis fant de ut at padling er det beste en kan gjøre i pandemien😉 Det skal vi være glad for at vi er så heldig at vi kan utøve sporten vår☺️ vi har klart å holde mange dugnader, turer, treninger og kurs fordi vi har dedikerte medlemmer som ønsker å bidra med sin tid i en krevende tid! Dette gjør meg ydmyk og takknemlig å være deres styreleder! Jeg gleder meg stort til 2021 sammen med dere! Med det vil jeg ønske dere alle godt nyttår og takk for 2020! Vi padles i 2021! MvhNils Magne Svendsen Styreleder HKK ...
View on Facebook

4 months ago

Haugesund Kajakklubb
Hei hei!I dag kom der to nye kajakker til oss! Vi har handlet inn to stk NDK Romany Sport! Disse er fine til tur, men trives kanskje best når de kan vise frem sine egenskaper i bølger og lek med kajakken!Vi vil også minne våre medlemmer om å bruke den digitale loggboken når dere er ute på tur! Dette er for å ivareta din sikkerhet! Fra 1. januar blir det pålagt å logge seg inn i digital loggbok før en legger ut på tur.Mvh styret v/Nils Magne Svendsen Styreleder ...
View on Facebook

4 months ago

Haugesund Kajakklubb
Sliter du litt med å finne på noe til de du er glade i til jul? Vil du gi noe som er kjekt og som kan gi en glede hele året? Vi har løsningen! Sjekk ut dette!haugesundkajakklubb.no/gavekort/(Vi minner i tillegg våre medlemmer om at den digitale loggboken SKAL brukes ved lån av kajakk før man går ut på vannet og at man registrerer seg inn når man kommer tilbake!) ...
View on Facebook

4 months ago

Haugesund Kajakklubb
Sliter du litt med å finne på noe til de du er glade i til jul? Vil du gi noe som er kjekt og som kan gi en glede hele året? Vi har løsningen! Sjekk ut dette!haugesundkajakklubb.no/gavekort/(Vi minner i tillegg våre medlemmer om at den digitale loggboken SKAL brukes ved lån av kajakk før man går ut på vannet og at man registrerer seg inn når man kommer tilbake!) ...
View on Facebook

5 months ago

Haugesund Kajakklubb
Til helgen er det siste bassengtrening for i år! To økter lørdag og to økter søndag. Fortsatt er det noen få ledige plasser!😀Hvem er dette for?Alle medlemmer i klubben med grunnkurs! Dette arrangeres for dere alle slik at dere kan benytte anledningen til å friske litt opp i kunnskapene slik at du får en enklere start til våren igjen! Har du hatt grunnkurs i år så er dette midt i blinken! Lek og moro er stikkord!Hva koster dette?Bassengtreningene er gratis og klubben stiller med badevakter, nødvendig personell og gratis utlån av kajakker etc.Hva må jeg gjøre?Send en mail til 'aktivitet@haugesundkajakklubb.no' og fortell hvilken økt du vil være med på. Så må du møte i klubben til avtalt tidspunkt og ta ansvar for det du trenger av utstyr inkl. kajakk fra klubben og tilbake. Ta kontakt om du er i tvil om noe.Se under arrangementer for tidspunkter. ...
View on Facebook

5 months ago

Haugesund Kajakklubb
Livredningskurs før bassengtrening starter!! Takk til Haugaland Kristian Vermundsen Førstehjelp for et lærerikt kurs! ...
View on Facebook

5 months ago

RK Regina
Er det lørdagspadling i morra? Evt. andre som skal ut å padle tidlig på dagen i morra. ...
View on Facebook

6 months ago

Haugesund Kajakklubb
Heisann medlemmer!! Som dere sikkert har sett, så slår vi på stortromma og har TO arrangementer på lørdag:-En kort tur med Karl Inge -En lengre dags-tur med grilling på Bukkøy med Arild -->Begge arrangementer er tilpasset for alle med grunnkurs og oppover og starter kl 10:00! Så her er der bare å bli med!! Meldt strålende padlevær og ingen grunn til å sitte inne å gruble om en kan være med eller ikke...Send en mail til Aktivitet@haugesundkajakklubb.no og bli med! Se under arrangement for detaljer om turene!! Har du spørsmål e.l. så ta kontakt med oss på chatten på Facebook eller via mail!-HKK ...
View on Facebook